Malutkie pompony
Na szydełku,  Tutorial

Jak zrobić malutkie pompony

Pompony to fajny dodatek do przeróżnych rzeczy. Czapek, kocyków, zabawek… Są specjalne urządzenia do robienia pomponów oraz metody domowo-kartonowe. Ale jak zrobić naprawdę malutkie pompony? Poniżej pokażę wam dwa banalne sposoby.

Sposób 1.  Na widelecu!

Na pewno masz w domu widelec!
Okręcasz (część z zębami) dookoła włóczką. Im ciaśniejszy pompon chcesz, tym więcej włóczki. Następnie kawałek włóczki lub nitki (podobno najlepsza jest nić do szycia dżinsów) przekładasz między środkowymi zębami widelca i bardzo mocno zaciskasz i zawiązujesz na supeł. Przecinasz górne i dolne pętelki i masz potarganą kulkę. Nożyczkami (najlepiej dużymi) powolutku strzyżesz pompon w równą kuleczkę.

Robienie pompona na widelcu Przycinanie pompona Mały gotowy pompon

W ten sposób robiłam ogonki do tych króliczków (wzór na króliki od Lanukas tutaj).

Króliki Lanukas Królikowe ogonki

Sposób 2.  Na własnej dłoni

Nawet jak nie masz widelca, lub czasu by po niego pójść 😉 Możesz zrobić to samo obwiązując włóczkę wokół swoich własnych palców. To też świetny pomysł na twórczą zabawę z dziećmi. Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości pomyślałam, że zrobimy sobie w domu kilka pomponików biało czerwonych, wykorzystując resztki włóczki (stąd biała jest cieńsza niż czerwona).

Na ten zużyłam mniej włóczki i nie jest aż tak “kuleczkowaty” ale na zabawę dla dzieci, albo ozdobę, w zupełności wystarczy.

Lubicie robić pompony? Macie jakieś swoje sposoby?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *