Na szydełku

Zróbmy sobie wiosnę – szydełkowe kwiatki

Wiosna to moja ulubiona pora roku. Czekam na nią z niecierpliwością i już w lutym lubię jej wypatrywać. Pierwsze pączki na drzewach, świegot ptaków, dłuższe dni. To wszystko napawa mnie energią i radością. A gdyby tak dodać jeszcze coś? Możemy wyszydełkować sobie własną (nigdy nie więdnącą) łąkę pełną kwiatów!

Poniżej pokażę wam sprawdzone źródła kwiatowych wzorów.

The Loopy Stitch

Emily Littlefair tworząca pod marką The Loopy Stitch to australijka projektująca piękne, skomplikowane, kolorowe wzory. Specjalizuje się w motywach robionych “na okrągło”, m.in. mandalach. Tworzy również koce z motywów, chusty i inne. Jest też autorką książki “Round and Round The Crochet Hook” właśnie ze wzorami “na okrągło”. Na początku zeszłego roku wymyśliła długofalowy projekt polegający na zrobieniu jednego kwiatka dziennie przez cały rok. Ale robiła to nie tylko dla siebie, bo przy każdym kwiatku opublikowanym na jej instagramowym koncie dodawała wzór. Opublikowała w ten sposób kilkadziesiąt wzorów kwiatów! Od bardzo prostych (złożonych tylko z dwóch okrążeń), po całkiem skomplikowane. Wszystkie kwiatki (nie tylko jej) zrobione w tej akcji znaleźć można pod dedykowanym hasztagiem #365daysofcrochetflowers. A kwiatki Emily wraz ze wzorami są dostępne też na jej blogu tutaj.

Screenshot z instagrama The Loopy Stitch
Screenshot z instagrama The Loopy Stitch – codziennie nowy kwiatek

 

Screenshot z instagrama The Loopy Stitch
Screenshot z instagrama The Loopy Stitch – kolejne kwiaty

 

The Crochet Hook Up

Gdzieś w okolicy końca marca wyzwanie Emily stało się dla niej dość obciążające. Nie tylko samo codzienne robienie kwiatka, ale wymyślenie wzoru, spisanie go, odpowiednia fotografia, grafika. To wszystko zajmowało dużo czasu, tak dużo czasu, że zupełnie zdominowało jej szydełkową działalność i przestało być tylko lekkim i przyjemnym dodatkowym projektem. Poprosiła więc innych twórców i projektantów o włączenie się do tej akcji i dzielenie się swoimi wzorami na kwiaty. Tak powstało zupełnie oddzielne konto instagramowe – The Crochet Hook Up. W tej chwili jest na nim prawie 180 wzorów i wciąż pojawiają się nowe.

Screenshot z instagrama The Crochet Hook Up
Screenshot z instagrama The Crochet Hook Up

 

Screenshot z instagrama The Crochet Hook Up
Screenshot z instagrama The Crochet Hook Up

In The Yarn Garden

Jak sama nazwa mówi Charlotta Wadman w swoim In The Yarn Garden tworzy projekty inspirowane naturą. Jej konto na instagramie jest pełne roślinnych motywów i różnorodnych projektów. Na jej blogu znaleźć można darmowe wzory na kwiaty i liście, które są perfekcyjnym dopełnieniem każdego kwiatka.

Screenshot z instagrama In The Yarn Garden
Screenshot z instagrama In The Yarn Garden

 

Screenshot z instagrama In The Yarn Garden
Screenshot z instagrama In The Yarn Garden

To moje trzy ulubione miejsca, do których zaglądam w poszukiwaniu kwiatowych wzorów. Jest ich łącznie ogromna ilość i na każdą okazję (i poziom umiejętności) można znaleźć coś idealnego.

“No dobra, piękne, ale co z tym dalej zrobić?” – można by zapytać… Też miałam takie myśli kiedyś, ale teraz przychodzi mi mnóstwo pomysłów do głowy. Np. kwiatowa opaska do włosów, dodawany kwiatek do opakowania prezentu, ozdoba do sukienki, broszka, spinka lub po prostu element do fotografii flat-lay… to tylko pierwsze co mi się nasunęło na myśl. Szydełkowe kwiaty to świetny wyjadacz zalegających włóczkowych resztek 😉 Mogą też się przydać na Dzień Kobiet, który już bardzo niedługo.

Moja powiększająca się kwiatowa kolekcja
Moja powiększająca się kwiatowa kolekcja

Więcej o moich kwiatkach pisałam na moim instagramie. Oznaczałam też autorów poszczególnych wzorów. Zapraszam Cię do obserwowania.

To co? Robisz ze mną kwiatową łąkę? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *