Na szydełku

Efektowny szydełkowy naszyjnik

Zbliża się Dzień Matki. I mam dla Was propozycję pięknego prezentu dla waszych mam, innych wyjątkowych kobiet w Waszym życiu a także dla Was samych.

Szydełkowy naszyjnik można zrobić na różne sposoby. Poniżej pokażę Wam dwa, które zrobiłam rok temu.

Kolorowy wisior

Pierwszy to prosty kolorowy wisior. Bardzo dobry projekt dla początkujących. Wystarczy umieć zrobić półsłupki. Pełen opis wraz z dokładnym wzorem znajdziesz tutaj.

Prosty kolorowy wisior
Prosty kolorowy wisior

Kolorowy naszyjnik boho

Długo szukałam ładnego delikatnego ale efektownego naszyjnika. Wreszcie znalazłam na Ravelry. Jest kolorowy, ozdobny, pasujący do stylu boho. Oryginalny wzór znajdziecie na Ravelry: tutaj oraz na blogu autorki Why I Diy: tutaj.

Ja miałam wybrane 6 kolorów włóczki i chciałam je wszystkie wykorzystać, więc do tego wzoru (na 4 kolory) dodałam 2 rzędy.

Moje modyfikacje:

Między 2 a 3 rzędem dodałam 1 rząd półsłupków. W mniej więcej w co 4 słupku dałam 2 półsłupki, żeby zachować wyokrąglenie.

Między 3 a 4 rzędem (wg oryginalnego wzoru). Zrobiłam rząd oczek ścisłych wbijanych pomiędzy słupkami (tak jakby łańcuszek na słupkach z 3 rzędu). Dość luźno, żeby nic się nie ściągnęło i zachowało się wyokrąglenie. To była dość gruba bawełna, bo taką miałam w tym kolorze.

 

Obydwa naszyjniki cudownie się nosi do wiosenno-letnich bluzek i sukienek. Są lekkie, a widoczne z daleka i potrafią odmienić każdy strój. Można poszaleć z kolorami, lub zrobić wersje stonowane. Polecam serdecznie!

Również idealne na szybki prezent dla siebie lub kogoś. I kolejny świetny sposób na wykorzystanie zalegających resztek włóczek 😉

Bardzo ciekawa jestem waszych naszyjników. Dajcie znać w komentarzu, który podoba się bardziej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *