Na szydełku

Króliczka ze wzoru Tatie Soft Toys

Pokazywałam ją na instagramie i pisałam o niej nieco w zestawieniu wzorów na króliki. Dziś napiszę trochę więcej i bardziej szczegółowo, gdybyście chciały zrobić swoją własną. To idealny prezent na Dzień Dziecka!

Robiłam ją niedawno na prezent dla 4-letniej dziewczynki. Szukałam takiego królika, który umożliwiałby większy zakres zabawy, będzie stać, “chodzić”, a przede wszystkim taki, którego można przebierać! Nie jest za duży, więc można go wszędzie zabrać, nawet w dziecięcym plecaczku czy torebce. Długo szukałam odpowiedniego wzoru, o odpowiednich proporcjach, aż wreszcie na Ravelry znalazłam tego królika.

Niewątpliwą zaletą tego wzoru jest to, że zawarty jest “przepis” na większego i mniejszego królika (Można zrobić całą rodzinkę 😉). Ja korzystałam z wzoru na mniejszego. Odrobinę go dostosowałam w trakcie robienia (poniżej spisałam moje poprawki), następnie dodałam sukienkę i kwiatek.

Wzór dostępny tylko przez Ravelry (wymaga darmowej rejestracji), kliknij tutaj.

Ravelry to cudowny portal dla szydełko i druto maniaczy 😉 To skarbnica wzorów (darmowych i płatnych) z całego świata. Świetne sortowanie, filtrowanie, zaznaczanie. Chyba muszę napisać o nim oddzielny wpis. Chcecie? Czy już znacie?

Jak robiłam?

Szydełko: 2 mm
Włóczka: YarnArt Jeans

Wzór do pobrania: tutaj (mniejszy królik)

 

Moje modyfikacje:

  1. Przy robieniu nóg dodałam jeden rząd półsłupków, żeby nóżki odrobinę się wydłużyły.
  2. W trakcie robienia rąk zatrzymałam się po 12 rzędzie. Robiąc taką ciasną “rurkę” półsłupki jakoś mi się wydłużyły i przez to ręce byłyby za długie gdybym dokończyła wg wzoru.
  3. Dla perfekcjonistów 😉 Zwężenia na brzuszku i plecach ustawiałam tak, żeby były symetrycznie względem osi ciała.
  4. Królika ubrałam w sukienkę. Niedługo spiszę na nią wzór i pojawi się na blogu. Dodałam tez mały kwiatuszek.

Rada dla wszystkich: modyfikujcie w trakcie dziergania. Każdy szydełkuje trochę po swojemu. Luźniej/ciaśniej, inaczej naciągając nitkę. Nawet robiąc ten sam wzór innego dnia możemy mieć różne rezultaty. Więc nie bójcie się dostosować wzór do siebie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *